ŞİRKET PROFİLİ

Temelleri 35 yıl önce atılan Aral A.Ş., faaliyetlerine ilk olarak dönemin ticaret merkezi olan Tahtakale’de başladı. Pek çok küresel markanın Türkiye distribütörlüğünü üstlenerek yerli kullanıcıyla buluşmasını sağlayan Aral A.Ş., çeşitli markaların üretim ve ithalatını da gerçekleştiriyor. Aynı zamanda grup çatısı altında yer alan Hometech markasıyla bilgisayar ve tablet üretim yapan Aral A.Ş., Türkiye’de teknoloji meraklılarıyla buluşturduğu bu ürünleri aynı zamanda Türkiye sınırları dışına taşıyarak ülkemizin ihracat gücüne katkıda bulunuyor.

İstanbul Florya’da bulunan genel merkezinde faaliyet gösteren Aral A.Ş., yaklaşık 300 kişilik alanında uzman insan kaynağıyla çalışmalarını sürdürüyor. Aral A.Ş., piyasaya sunduğu ürünlerin pazarlamasını, dağıtımını ve satış sonrası hizmetlerini bu güçlü kadroyla gerçekleştiriyor.

Aral A.Ş., grubundaki iki ayrı markayla ev elektroniği ve oyun alanlarında müşterilerine hizmet sunuyor.

ARALGAME

AralGame, çatı şirket Aral A.Ş. ile gelen deneyimi ve kurumsal bilgisiyle Türkiye Oyun Pazarını bugünlere getiren marka olarak çalışmalarını sürdürüyor. Küresel oyun pazarına damga vuran pek çok markanın Türkiye’de tek yetkili distiribütörü olan AralGame, ülkemizde oyun pazarının geliştirilmesi ve yasalarla düzenlenmesi konusunda önemli katkılara sahip.

Dünya standartlarında eğlence deneyimini ve en kaliteli oyunları ekipmanlarıyla sunan AralGame, 7’den 77’ye her yaş grubuna hitap eden oyunlar sunuyor. Dünyanın önde gelen video oyun, konsol ve aksesuar firmalarının Türkiye’de oyun severlerle buluşmasını sağlayan AralGame, bu markaların bütün formatlardaki ürün gamını sunuyor.

Tüm teknoloji perakende markalarıyla yaptığı işbirlikleri sayesinde Türkiye’de dört bir yanına ulaşan AralGame’in distribütörlüğünü yaptığı başlıca markalar arasında; Activision Blizzard, Bethesda, Capcom, Electronic Arts, Konami, Razer, Namco Bandai, Sega, Square Enix, Ubisoft, XBOX yer alıyor.

AralGame’in ürün ve hizmetleriyle ilgili ayrıntılı bilgiye www.aralgame.com’dan ulaşabilirsiniz.

HOMETECH

Türkiye’nin önde gelen yerli teknoloji markası Hometech, 2004 yılında, otuz yılı aşkın geçmişe sahip ve uluslararası birçok markanın distribütörlüğünü yapan ARAL A.Ş.’nin bünyesinde kuruldu.

2012 yılında ilk Android tabletini tanıtarak tablet bilgisayarın Türkiye’de yaygınlaşmasına destek olan Hometech, 2014 yılında Intel ve Microsoft ile işbirliğine imza attı ve kısa sürede Intel ve Microsoft’un en önemli iş ortaklarından bir tanesi haline geldi. Bugün dünyanın en büyük markaları ile aynı fabrikalarda üretilen Hometech ürünlerinde Microsoft ve Intel teknolojileri kullanılıyor.

Hometech bugün ev kullanıcılarından KOBİ’lere geniş bir kullanıcı grubuna hitap ederken, dizüstü bilgisayar, mini PC, tablet ve 2’si bir arada ürünleriyle piyasada yer alıyor.

Hometech bilgisayarlar, standart bir kullanıcının yüksek performansı almasını sağlayan modern bilgisayarlar olarak öne çıkıyor. Microsoft Office programları, Word, Excel, PowerPoint, Videolar, Film, Müzik uygulamaları, İnternet uygulamalarında optimum performans sağlayan ürünler Microsoft Windows işletim sistemli. Intel işlemcili. SSD’li. Modern, şık tasarımlı, metal kasalı, sağlam ve hafif Hometech bilgisayarlar özellikle KOBİ’ler, maliyet tasarrufu amaçlayan şirketler, öğrenciler ve öğretmenler, ev kullanıcıları için ideal.

Hometech’in ürün ve hizmetleriyle ilgili ayrıntılı bilgiye www.hometech.com.tr’den ulaşabilirsiniz.

Şirket Kronolojisi

Geçmişten geleceğe.

1983

Aral kuruldu.

1988

Atari

1990

Gameboy

1992

Micro Genius

1995

Sega

1997

Electronic Arts

1999

Sony Playstation

2001

Konami

2004

Activision

Hometech kuruldu.

2009

Capcom

Namco Bandai

2010

Square Enix

2012

Microsoft XBOX

Razer

Ubisoft

2015

Bethesda

2018

Turtle Beach

2020

Trust Gaming