PRESS RELEASES

‘Pro Evolotion Soccer 2015 Türkiye Şampiyonu Belli Oldu’

2015-05-26 10:34:01

26 Mayıs 2015
Basın Bülteni


‘Pro Evolotion Soccer 2015 Türkiye Şampiyonu Belli Oldu’


Dünyanın en popüler futbol oyunu Pro Evolotion Soccer 2015’in Türkiye Şampiyonu Berlin yolunda!


Sony PlayStation®, Teknosa, PayPal ve Aral işbirliği ile 21 Mart –  16 Mayıs 2015 tarihleri arasında Türkiye’nin dört büyük ilinde gerçekleşen Avrupa’nın en büyük PES etkinliğinde şampiyon belli oldu!

İstanbul, Ankara, İzmir ve Eskişehir’de düzenlenen elemeler boyunca karşı karşıya gelen binlerce oyun tutkunu kendi şehirlerinin PES Ligi Şampiyonu olmak ve ülkemizi Berlin’de temsil etmek için mücadele etti.

16 Mayıs 2015 Cumartesi günü İstanbul Cevahir AVM’de yapılan final etkinliğinde gün boyu futbol ve oyun tutkunları bir araya geldi. Eren “TeasyCat” Minareci, Yiğit “Heeny” Çalışkan, İlker “RazorBlades” Karaş, Berk Özdemir ve Evrim “Shinka” Aydoğan ile buluşan oyuncular muhteşem saatler geçirdi. Hayran oldukları oyuncularla karşı karşıya gelip, ödüllü yarışmalarda PES oynayan, bol bol selfie çekilen ve imza alan oyuncular alanı doldurdu.

Etkinliğin final etabında ise Türkiye PES Ligi şampiyonu olmak için karşı karşıya gelen 9 yarışmacı elemelerde karşı karşıya geldi. Konami’nin global olarak her yıl düzenlediği ‘PES Dünya Finali’ ne katılmaya hak kazanmak için yarışan oyuncular arasından geçen yılın şampiyonu olarak bizi yurt dışında temsil eden Burak Horoz’u finalde yenerek şampiyon olan Ali Poturoğlu izleyenlerden bol bol alkış aldı. Final biletini cebine koyan Poturoğlu, ayrıca Bayern Munich’in yıldızı Mario Götze’nin imzaladığı özel hatıra topunu da kazandı. Kafe elemelerinden gelip, İstanbul şampiyonu olduktan sonra finale kadar çıkan ve namağlup olarak turnuvayı tamamlayan Ali Poturoğlu büyük bir başarı öyküsü yazdı.

PES Dünya Finalleri, UEFA Şampiyonlar Ligi Finali ile aynı gün, yani 6 Haziran 2015’te, Şampiyonlar Ligi Festivali’nin düzenleneceği Brandenburger Gate’te gerçekleştirilecek. Finalin birincisi içerisinde binlerce Euro’ya varan ödüllerin ve final maçı biletinin bulunduğu UEFA Şampiyonlar Ligi rüya bileti kazanmak için 32 ülkeden gelen finalistler ile yarışacak. Ayrıca Berlin Olimpiyat Stadyumu’nda final maçından dakikalar önce saha kenarında PES oynayarak, on binlerce kişinin önünde gösteri maçı yapma şansına sahip olacak.

Futbol ve eğlence dolu bu özel etkinlik boyunca tüm şehirlerde yarışan, etkinliğe katılan ve muhteşem bir final yaşatan tüm PES tutkunlarına teşekkürler!

ARAL A.Ş.
Aral A.Ş. iş hayatına; 80'li yılların başında serbest piyasa ekonomisine geçilip dış ticaretin serbestleştirilmesi ile birlikte, ülkemizde dönemin ticaret merkezi olan Tahtakale’de başlamıştır. Otuz yılı aşkın geçmişi olan firma şu an uluslararası bir çok markanın Türkiye distribütörlüğünü yapmakta ve çeşitli elektronik gruplarının üretim ve ithalatını gerçekleştirmektedir. Bu ürünlerin dağıtılması, pazarlanması, lojistik ve satış sonrası hizmetinin sağlanması bünyesindeki 300’e yakın personel ile gerçekleştirilmektedir. 

Geçmişte bir çoğumuzun hayatına damga vuran ürünleri tüketici ile buluşturan Aral A.Ş., tecrübesi, piyasadaki saygın konumu, konularında uzmanlaşmış tecrübeli kadrosu ile birlikte, her konuda yenilikleri takip etmeye ve hizmetlerini geliştirmeye devam etmektedir.

ARAL OYUN KONSOL VE AKSESUAR TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Dünyanın önde gelen video oyun, konsol ve aksesuar firmalarının Türkiye’deki dağıtım hakkını elinde bulundurmaktadır. Microsoft Xbox, Electronic Arts, Activision Blizzard, Ubisoft, Take-Two Interactive, Konami, Sega, Namco Bandai, Warner Bros Games, Square Enix, Capcom, Codemasters, Disney Interactive, Bethesda, Razer, Thrustmaster, Speedlink, Roccat distribütörlüğü yapılan başlıca markalardır. İmzalanan anlaşmalar ile bu markaların bütün formatlardaki ürün gamının Türkiye tek distribütörü Aral A.Ş.’dir.