Biz kimiz?

Şirket Profili

Aral A.Ş. iş hayatına; 80'li yılların başında serbest piyasa ekonomisine geçilip dış ticaretin serbestleştirilmesi ile birlikte, ülkemizde dönemin ticaret merkezi olan Tahtakale’de başlamıştır. Otuz yılı aşkın geçmişi olan firma şu an uluslararası bir çok markanın Türkiye distribütörlüğünü yapmakta ve çeşitli elektronik gruplarının üretim ve ithalatını gerçekleştirmektedir. Bu ürünlerin dağıtılması, pazarlanması, lojistik ve satış sonrası hizmetinin sağlanması bünyesindeki 330’a yakın personel ile gerçekleştirilmektedir.

Daha Fazlası

Dünya Çapında Markalar

Exclusive Distribütörlükler

Dünyanın önde gelen video oyun, konsol ve aksesuar firmalarının Türkiye’deki dağıtım hakkını elinde bulundurmaktadır. Microsoft Xbox, Electronic Arts, Activision Blizzard, Ubisoft, Konami, Sega, Namco Bandai, Square Enix, Capcom, Razer distribütörlüğü yapılan başlıca markalardır. İmzalanan anlaşmalar ile bu markaların bütün formatlardaki ürün gamının Türkiye tek distribütörü Aral A.Ş.’dir.

  • Çalışan Personel
    300
  • Dünya Çapında Markalar
    11
  • Dağıtım Ağı
    31

İşbirlikleri

Strateji Ortaklarımız

Geçmişi Aral A.Ş.'nin oyun ve Xbox distribütörlüğüne dayanan Microsoft ve Hometech ilişkisi, 2014 yılında Windows ürünlerinde resmi iş ortaklığına dönüşmüştür. Dinamik yapısı ve yaygın satış ağıyla Hometech kısa sürede Türkiye'nin en çok satan Windows tablet tedarikçisi olmuştur. En ileri teknolojileri geniş kitlelere ulaştırarak Türkiye'deki lider Microsoft iş ortağı olma amacıyla Hometech en yenilikçi Windows tablet, ikisi bir arada, dizüstü ve mini bilgisayarları Türkiye'ye sunmaktadır.

Türkiye'nin ileri teknoloji ihtiyacını karşılamak için mobil bilgisayar lideri Hometech ile Dünya'nın en büyük ve gelişmiş işlemci üreticisi olan Intel, 2014 yılında iş ortaklığı anlaşması yapmıştır. Intel işlemcili tabletlerle yüksek performans, kalite ve stabilite ulaşılabilir fiyatla son tüketici ve kurumsal müşterilerimizle buluşmuştur. Başarılı iş ortaklığının sonucu olarak üstün Intel teknolojilerine sahip ve ayrıcalıklı Hometech tabletleri ile, müşteri memnuniyetinde büyük sıçrama yaşanmıştır. Hometech Intel iş ortaklığı dizüstü, mini, 2in1 bilgisayarlarla ve yenilikçi diğer ürünler ile ilerlemeye devam etmektedir. Gelecekte de Intel ile beraber yenilikçi ürünler geliştirmemiz ortak amacımızdır.