PRESS RELEASES

RISE OF THE TOMB RAIDER: 20 YEAR CELEBRATION 11 EKİM’DE ÇIKIYOR

2016-07-20 11:06:05

 Aral - Square Enix


20.07.2016
Basın Bülteni


 


 RISE OF THE TOMB RAIDER: 20 YEAR CELEBRATION

11 EKİM’DE ÇIKIYOR

En Eksiksiz Rise of the Tomb Raider Deneyiminde Yeni Bir Hikaye Bölümü, Yeni İşbirlikli Dayanıklılık Modu, Sınırlı Üretim Çizim Kitabı ve Klasik Lara Croft Oyunlarını Onurlandıran Oyun İçi İçerik Bulunacak


Crystal Dynamics® ve Square Enix® oyun dünyasının ikon kadın kahramanı Lara Croft®’un 20. yılını dünyanın dört bir yanındaki hayranlarıyla birlikte kutlamaya devam ediyor: Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration™ 11 Ekim 2016’da PlayStation®4 için çıkacak. Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration içerisinde ödüllü Rise of the Tomb Raider® oyunu, “Blood Ties” isminde yepyeni bir hikaye bölümü, yeni işbirlikli Dayanıklılık modu, “Blood Ties” için PlayStation VR desteği, önceden yayınlanmış tüm DLC’ler, daha fazla kostüm, silah ve Keşif Kartı bulunacak. Oyunun Sınırlı Üretim versiyonunda ise çizim kitabı da bulunacak.


VR desteği haricinde Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration içindeki tüm yeni içerik Xbox One ve PC oyuncuları için de sunulacak. Xbox One ve PC’deki Sezonluk Kombine sahipleri içerikleri ücretsiz biçimde otomatik olarak alacaklar ve hazırda mevcut olan Sezonluk Kombine yeni içerikle güncellenecek. PlayStation 4 için Sezonluk Kombine olmayacak, çünkü tüm içerik oyunun içinde bulunacak.


“Stüdyomuz bu kutlamaları tüm Tomb Raider® hayranlarıyla birlikte yapıyor ve Lara’nın 20 yıllık yolculuğunda bizimle birlikte oldukları için teşekkür ediyoruz,” diyor Crystal Dynamics Stüdyo Şeflerinden Scot Amos. “Ekibimiz bu 20 Year Celebration versiyonuna bir çok sürpriz, yeni bir hikaye ve en çok istenen özellikleri ekledi.”


Yeni özel DLC “Blood Ties”ta oyuncular yeni hikaye modunda Croft Manor’u keşfedecekler ve “Lara’s Nightmare”deki zombi istilasına karşı malikaneyi savunacaklar. Lara’nın amcası Malikaneye kimin sahip olacağını tartışmaya açtığı için Lara malikanenin arazisinde dolaşarak gerçek varis olduğunu gösterecek kanıtı bulmak zorunda olacak, yoksa doğuştan gelen haklarını ve babasının sırlarını sonsuza dek kaybedecek. Oyuncular tekrarlanabilir “Lara’s Nightmare” modunda zombi öldürme yeteneklerini test edebilecekler: zombilerin bastığı Croft Manor’da oyuncular yeni mücadelelerle karşı karşıya olacak ve malikaneyi kötülükten temizlemeye çalışacaklar.


Ayrıca PlayStation VR desteği sayesinde oyuncular Croft Manor’un gizemlerini birinci şahıs perspektifinden çözmeye çalışabilecekler.


“Bu yıl bir ikon olan Lara Croft’un 20. yılını kutluyoruz,” diyor Crystal Dynamics Stüdyo Şeflerinden Ron Rosenberg. “Bu yeni bir Tomb Raider deneyimi sunmamız için kusursuz bir fırsattı. PlayStation VR desteğinin de eklenmesiyle serinin tarihinde ilk kez dünyayı Lara’nın gözlerinden görerek oynayabileceksiniz.”


Ayrıca bir Tomb Raider oyununda ilk kez Dayanıklılık modunun yeni çevrimiçi işbirlikli kısmı sayesinde oyuncular lahitleri birlikte yağmalayabilecekler. İki oyuncu gündüzleri ortam koşullarının zorluğun, geceleri ise düşmanların ölümcül tehditlerine karşı hayatta kalabilmek için ekip olacaklar. Ateş için yakıt bulacak, yiyeceklerle sağlığınızı düzeltebilecek, tüm kaynakların peşine düşecek, toplayacak veya üreteceksiniz. En uzun hayatta kalma sürenizi geçmeye çalışan diğer oyunculara karşı liderlik tablosunun üst sıralarında kalmaya çalışacaksınız.


Uzun zamandır ortak olduğu Nixxes Software ile birlikte çalışan geliştirme ekibi yıllar boyunca çıkan Tomb Raider oyunlarını kutlama amacıyla oyuna yenilenen soğuk hava giysisi ve Lara’nın “Tomb Raider III”te kullandığı Hailstorm tabancası gibi çeşitli yenilikler de ekledi. Özel klasik Lara kart paketi sayesinde oyuncular oyunu önceki oyunlardan aralarında 1996’da her şeyi başlatan orijinal Lara modelinin de yer aldığı beş klasik Lara modeli ile tekrarlayabilecekler.


Oyunun sıkı hayranlarının özel isteği üzerine yeni “Extreme Survivor” zorluk ayarı ile ana oyun daha da karanlık bir hale bürünecek. Bu yeni zorluk seviyesi Survivor modunun zorluğuna alacak ve oyundaki kontrol noktalarını kaldırarak çok daha zor hale getirecek. Oyunu kaydetmenin tek yolu kamp ateşi yakmak için yeterince kaynak toplamak olacak.


Üç saatlik hikaye eklentisi Baba Yaga: The Temple of the Witch, oyuncuların yırtıcı hayvanlara karşı mücadele ettiği Cold Darkness Awakened, 12 DLC kostümü, 7 DLC silahı, 35’ten fazla Keşif Kartı gibi daha önceden yayınlanan tüm DLC’ler de oyuna dahil olacak.


Geçen yılın en başarılı oyunlarından biri olan Rise of the Tomb Raider Xbox One, Xbox 360 ve PC için satıştadır. Oyun 75’ten fazla ödüle aday olmuş ve 27’sini kazanmıştır. Rise of the Tomb Raider ayrıca 2015 yılındaki tüm oyunlardan daha fazla olmak üzere dokuz dalda DICE Ödüllerine aday gösterilmiştir.

Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration hakkında daha fazla bilgi için lütfen resmi web sayfasını ziyaret edin ve bizi Facebook ve Twitter üzerinden takip edin.


TOMB RAIDER Hakkında


TOMB RAIDER serisi tüm dünyada 45 milyonun üzerinde satmış bir seridir ve küresel bir ikon olan baş kahramanı Lara Croft’un başrolünde olduğu film ile 300 milyon doların üzerinde hasılat elde ederek tüm zamanların en başarılı video oyun filmi uyarlamalarından birine imza atmıştır. Dünyaca ünlü serinin en yeni oyunu Rise of the Tomb Raider 9 Kasım 2015’te Xbox one ve Xbox 360, 26 Ocak 2016’da ise PC için yayınlanmıştır. Oyun çok sayıda “En İyi” ödül adaylığı kazanmıştır ve yeni nesil sistemlerdeki not ortalaması en yüksek oyunlardan biridir. Tüm bunlar TOMB RAIDER’ı bir kez daha aksiyon macera türündeki en iyi marka haline getirmiştir.

Square Enix, Inc. Hakkında
Square Enix Europe’un bir parçası olan Square Enix Ltd., Square Enix Group için Avrupa ve PAL bölgelerinde SQUARE ENIX®, EIDOS® ve TAITO® markalı eğlence içeriği geliştirmekte, yayınlamakta, dağıtmakta ve lisanslamaktadır. Square Enix Ltd. ayrıca IO Interactive™, Crystal Dynamics® ve Eidos Montréal’in de aralarında bulunduğu dünyanın önde gelen geliştirme stüdyolarından oluşan küresel ağa sahiptir. Square Enix Group tüm dünyada 115 milyonun üzerinde satmış olan FINAL FANTASY, dünya çapında 68 milyonun üzerinde satan DRAGON QUEST® ve 45 milyonun üzerinde satmış olan TOMB RAIDER® ve efsanevi SPACE INVADERS® gibi değerli fikrimülklerden oluşan bir portföye sahiptir. Square Enix Holdings Co., Ltd.’in sahibi olduğu Square Enix Ltd.’in merkezi Londra’da bulunmaktadır.


 


Square Enix Ltd. hakkında daha fazla bilgi http://www.square-enix.com/ adresinde bulunabilir.


 


RISE OF THE TOMB RAIDER: 20 YEAR CELEBRATION


RISE OF THE TOMB RAIDER© 2015, 2016 Square Enix Ltd. Tüm hakları saklıdır,


RISE OF THE TOMB RAIDER, TOMB RAIDER, LARA CROFT, CRYSTAL DYNAMICS, DRAGON QUEST, EIDOS, FINAL FANTASY, IO INTERACTIVE, SQUARE ENIX, SQUARE ENIX logosu, SPACE INVADERS ve TAITO, Square Enix şirketler grubunun tescilli ticari markaları veya ticari markalarıdır. Tüm diğer ticari markalar ilgili sahiplerine aittir.


ARAL A.Ş.


Aral A.Ş. iş hayatına; 80'li yılların başında serbest piyasa ekonomisine geçilip dış ticaretin serbestleştirilmesi ile birlikte, ülkemizde dönemin ticaret merkezi olan Tahtakale’de başlamıştır. Otuz yılı aşkın geçmişi olan firma şu an uluslararası bir çok markanın Türkiye distribütörlüğünü yapmakta ve çeşitli elektronik gruplarının üretim ve ithalatını gerçekleştirmektedir. Bu ürünlerin dağıtılması, pazarlanması, lojistik ve satış sonrası hizmetinin sağlanması bünyesindeki 300’e yakın personel ile gerçekleştirilmektedir. 
Geçmişte bir çoğumuzun hayatına damga vuran ürünleri tüketici ile buluşturan Aral A.Ş., tecrübesi, piyasadaki saygın konumu, konularında uzmanlaşmış tecrübeli kadrosu ile birlikte, her konuda yenilikleri takip etmeye ve hizmetlerini geliştirmeye devam etmektedir.


ARAL OYUN KONSOL VE AKSESUAR TİCARET ANONİM ŞİRKETİ


Dünyanın önde gelen video oyun, konsol ve aksesuar firmalarının Türkiye’deki dağıtım hakkını elinde bulundurmaktadır. Microsoft Xbox, Electronic Arts, Activision Blizzard, Ubisoft, Take-Two Interactive, Konami, Sega, Namco Bandai, Warner Bros Games, Square Enix, Capcom, Codemasters, Disney Interactive, Bethesda, Razer, Thrustmaster, Speedlink, Roccat distribütörlüğü yapılan başlıca markalardır. İmzalanan anlaşmalar ile bu markaların bütün formatlardaki ürün gamının Türkiye tek distribütörü Aral A.Ş.’dir.