PRESS RELEASES

UBISOFT®, FAR CRY® PRIMAL İLE FAR CRY’I TAŞ DEVRİNE GÖTÜRÜYOR

2015-11-03 15:56:14

08 Ekim 2015
Basın Bülteni


 UBISOFT®, FAR CRY® PRIMAL İLE FAR CRY’I TAŞ DEVRİNE GÖTÜRÜYOR


Ubisoft® bugün başarılı Far Cry serisinin yabani Taş Devri’nde geçecek olan heyecan verici yeni oyunu Far Cry® Primal’ın geliştirilmekte olduğunu duyurdu. Far Cry Primal tüm dünyada 23 Şubat 2016 tarihinde PlayStation®4 bilgisayar eğlence sistemi ve Xbox One için piyasaya çıkacak. Oyun Windows PC için ise 2016 Mart ayında satışa sunulacak.


Ubisoft Toronto, Ubisoft Shanghai Studio ve Ubisoft Kiev Studio işbirliği ile Ubisoft Montréal tarafından geliştirilen Far Cry Primal oyuncuları milattan önce 10,000 yılına, mamutların ve kılıç dişli kaplanlar gibi dev hayvanların Dünya’da hüküm sürdüğü yıllara götürerek inanılmaz bir tek kişilik deneyim sunacak.

Tropiklere çıkarma yapan ve Himalayalara tırmanan ödüllü seri şimdi de yenilikçi açık dünya kum havuzu oynanışını insanların besin zincirinin en tepesinde bulunmadığı ama bunun için savaştığı zamanlara, dev hayvanların, nefes kesici ortamların ve tahmin edilemez vahşi karşılaşmaların olduğu bir dünyaya gidiyor.

Oyuncular tecrübeli bir avcı ve av grubunun hayatta kalan son üyesi olan TAKKAR rolünde oynayacaklar. Oros’un yabani topraklarına adım atan oyuncular tek bir amacın peşinde koşacaklar: insanların av olduğu bir dünyada hayatta kalmak. Vahşi hayatın tehlikelerini uzaklaştırmaya ve evcilleştirmeye yardımcı olacak unutulmayacak karakterlerle tanışacaklar. Oyuncular vahşi hayatı evcilleştiren ve soyunu tükenmekten kurtaran ilk insan olarak yolculuk edecekler. Bu yolda yemek için avlanacak, ateşe söz geçirecek, yırtıcı hayvanları uzaklaştıracak, ölmüş hayvanların kemiklerinden silahlar ve aletler yapacak ve Oros’u fethetmek için diğer kabilelerle yüzleşecekler.

“Far Cry’ın ilginç yanı son derece esnek olması, bu yüzden ekiplerden biri Far Cry’ın Taş Devri’nde geçmesini önerdiğinde “şu fikri bir duyalım” dedik. Ve fikri duydukça bunun ne kadar iyi olabileceğini fark etmeye başladık,” diyor Ubisoft İdari Yapımcısı Dan Hay.

“Taş Devri bir Far Cry oyunu için mükemmel bir ortam,” diyor Ubisoft Yaratım Direktörü Jean-Christophe Guyot.  “Far Cry sizi genellikle bilinen dünyanın sınırlarına, güzel, kanunsuz ve yabani ortamlara bırakır. Taş Devri de bir bakıma insanlığın karşılaştığı ilk sınır; insanların toprağa bir dal batırıp araziyi sahiplendiği, besin zincirinde üst sıralara tırmanmaya başladığı bir dönem. Diğer insanlarla olduğu kadar doğanın kendisine karşı da bir savaş söz konusu.”

Far Cry Primal hakkında daha fazla bilgi için lütfen farcrygame.com adresini ziyaret edin.

Ubisoft Hakkında
Ubisoft aralarında Assassin’s Creed, Just Dance, Tom Clancy’s video oyun serisi, Rayman ve Far Cry’ın da bulunduğu dünyaca ünlü markaları içeren zengin bir portföye sahip olan, dünyanın önde gelen interaktif eğlence yapımcı, yayıncı ve distribütörlerinden biridir. Ubisoft’un dünyanın çeşitli bölgelerinde bulunan stüdyo ve iş ofisleri konsollar, cep telefonları, tabletler ve PC’ler gibi popüler platformlarda orijinal ve akıllarda kalıcı oyun deneyimleri sunmak için çalışmaktadır. Ubisoft 2014-15 mali yılında €1,464 milyar değerinde satış yapmıştır. Daha fazla bilgi için lütfen www.ubisoftgroup.com adresini ziyaret edin. 

© 2015 Ubisoft Entertainment. Tüm Hakları Saklıdır. Far Cry, Ubisoft ve Ubisoft logosu, Ubisoft Entertainment’ın Amerika ve/veya diğer ülkelerdeki ticari markalarıdır. Crytek’in Cevat Yerli tarafından yönetilen orijinal Far Cry oyununa dayanmaktadır. Crytek’in “CryEngine” teknolojisini kullanır. “PlayStation”, Sony Computer Entertainment Inc.’in tescilli ticari markasıdır. Tüm diğer ticari markalar ilgili sahiplerine aittir.


ARAL A.Ş.
Aral A.Ş. iş hayatına; 80'li yılların başında serbest piyasa ekonomisine geçilip dış ticaretin serbestleştirilmesi ile birlikte, ülkemizde dönemin ticaret merkezi olan Tahtakale’de başlamıştır. Otuz yılı aşkın geçmişi olan firma şu an uluslararası bir çok markanın Türkiye distribütörlüğünü yapmakta ve çeşitli elektronik gruplarının üretim ve ithalatını gerçekleştirmektedir. Bu ürünlerin dağıtılması, pazarlanması, lojistik ve satış sonrası hizmetinin sağlanması bünyesindeki 300’e yakın personel ile gerçekleştirilmektedir. 

Geçmişte bir çoğumuzun hayatına damga vuran ürünleri tüketici ile buluşturan Aral A.Ş., tecrübesi, piyasadaki saygın konumu, konularında uzmanlaşmış tecrübeli kadrosu ile birlikte, her konuda yenilikleri takip etmeye ve hizmetlerini geliştirmeye devam etmektedir.

 

ARAL OYUN KONSOL VE AKSESUAR TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Dünyanın önde gelen video oyun, konsol ve aksesuar firmalarının Türkiye’deki dağıtım hakkını elinde bulundurmaktadır. Microsoft Xbox, Electronic Arts, Activision Blizzard, Ubisoft, Take-Two Interactive, Konami, Sega, Namco Bandai, Warner Bros Games, Square Enix, Capcom, Codemasters, Disney Interactive, Bethesda, Razer, Thrustmaster, Speedlink, Roccat distribütörlüğü yapılan başlıca markalardır. İmzalanan anlaşmalar ile bu markaların bütün formatlardaki ürün gamının Türkiye tek distribütörü Aral A.Ş.’dir.